Leagues of Argentina
You are using an old browser which is not compatible with our new design. Please update your browser or use our old website.
Primera Division (1. League)
- 1. CA Boca Juniors
- 2. River Plate Buenos Aires
- 3. Estudiantes La Plata
- 4. Racing Club Avellaneda
- 5. CA Banfield
- 6. Independiente Avellaneda
- 7. San Lorenzo Almagro
- 8. CA Lanús
- 9. Newell's Old Boys Rosario
- 10. Defensa y Justicia Florencio Varela
- 11. Colón Santa Fe
- 12. Rosario Central
- 13. Gimnasia y Esgrima La Plata
- 14. Godoy Cruz Antonio Tomba
- 15. Talleres Córdoba
- 16. Olimpo Bahía Blanca
- 17. Atlético Rafaela
- 18. CA Temperley
- 19. CA Vélez Sársfield
- 20. Patronato Paraná
- 21. Atlético Tucumán
- 22. San Martín San Juan
- 23. Unión Santa Fe
- 24. CA Tigre
- 25. Huracán Buenos Aires
- 26. Sarmiento Junín
- 27. Arsenal Sarandí
- 28. Belgrano Córdoba
- 29. Quilmes AC
- 30. Aldosivi Mar del Plata
Primera B Nacional (2. League)
- 1. Argentinos Juniors Buenos Aires
- 2. Chacarita Juniors
- 3. Guillermo Brown Puerto Madryn
- 4. Independiente Rivadavia
- 5. Brown Adrogué
- 6. Instituto Córdoba
- 7. San Martin Tucumán
- 8. Ramón Santamarina Tandil
- 9. Ferro Carril Oeste Buenos Aires
- 10. CA Nueva Chicago
- 11. Almagro Club
- 12. All Boys Buenos Aires
- 13. Los Andes Lomas de Zamora
- 14. Central Córdoba Santiago del Estero
- 15. Flandria Jáuregui
- 16. Juventud Unida Gualeguaychú
- 17. Sportivo Estudiantes San Luis
- 18. Gimnasia y Esgrima Jujuy
- 19. Douglas Haig Pergamino
- 20. Boca Unidos Corrientes
- 21. Villa Dálmine Campana
- 22. Atlético Paraná
- 23. Crucero del Norte Garupá
Federal A (3. League)
- 1. Agropecuario Carlos Casares
- 2. Mitre Santiago del Estero
- 3. Gimnasia y Esgrima Mendoza
- 4. Defensores de Belgrano Villa Ramallo
- 5. Club Cipolletti
- Altos Hornos Zapla Palpalá
- Alvarado Mar del Plata
- Chaco For Ever
- Deportivo Madryn
- Deportivo Maipú
- Deportivo Roca
- Desamparados San Juan
- Ferro CO General Pico
- General Belgrano Santa Rosa
- Gimnasia y Esgrima Entre Ríos
- Gimnasia y Tiro Salta
- Guarani Antonio Franco Posadas
- Juventud Antoniana Salta
- Juventud UU San Luis
- Libertad Sunchales
- Rivadavia Lincoln
- San Jorge Tucumán
- Sarmiento Resistencia
- Sol de América Formosa
- Sportivo Belgrano San Francisco
- Sportivo Las Parejas
- Sportivo Patria Formosa
- Unión Aconquija
- Unión Sunchales
- Villa Mitre Bahía Blanca
Primera B Metropolitana (3. League)
- 1. Deportivo Morón
- 2. Deportivo Riestra
- 3. Atlanta Buenos Aires
- 4. Comunicaciones Buenos Aires
- 5. Defensores Belgrano
- 6. Estudiantes Buenos Aires
- 7. Barracas Central
- 8. Deportivo Español Buenos Aires
- 9. Platense Vicente López
- 10. Almirante Brown San Justo
- 11. San Telmo Dock Sud
- 12. UAI Urquiza Villa Lynch
- 13. Fénix Buenos Aires
- 14. CSD Tristán Suárez
- 15. CA Acassuso
- 16. Talleres Remedios de Escalada
- 17. CA Colegiales
- 18. CA Villa San Carlos
- 19. Excursionistas Buenos Aires
Primera C Metropolitana (4. League)
- Argentino Quilmes
- CA San Miguel
- Cañuelas FC
- Central Córdoba Rosario
- CS Dock Sud
- Defensores de Cambaceres Ensenada
- Defensores Unidos Zarate
- Deportivo Armenio Maschwitz
- Deportivo Laferrere
- Deportivo Merlo
- El Porvenir Gerli
- Ferrocarril Midland Libertad
- Justo J. de Urquiza Loma Hermosa
- Sacachispas Buenos Aires
- Sportivo Barracas
- Sportivo Italiano Ciudad Evita
Primera D Metropolitana (5. League)
Unkown
- AC Brandsen
- All Boys Córdoba
- Almirante Brown Arrecifes
- Argentino Firmat
- Atlético Concepción Río Salí
- Atlético Empalme Villa Constitución
- Atlético Ledesma
- Atletico Villa Atuel
- CA Pujato
- CA Urquiza Gualeguay
- Cadetes de San Martín Mar del Plata
- CAyD Piamonte
- Centenario San José de la Esquina
- Central Argentino Villa María
- CF Villa Montoro
- Conesa FC
- CSyB Aldao
- Defensores Plaza España
- Defensores Pronunciamiento
- Deportivo Patagonés
- Estrella Berisso
- Gimnasia y Esgrima Santa Fe
- Grupo Universitario Tandil
- Güemes Santiago del Estero
- Huracán Córdoba
- Huracán San Luis
- Independiente Junín
- Independiente Mar del Plata
- La Plata FC
- Loma Negra Olavarria
- Mariano Moreno Junín
- Ñuñorco Monteros
- Peñarol Mar del Plata
- Renato Cesarini Rosario
- Rosario Puerto Belgrano
- San Lorenzo Mar del Plata
- Social Obrero Zárate
- Somisa San Nicolas
- Sportivo Fernández
- Sportivo Piazza Azul
- Sports Pergamino
- Unión San Vicente Córdoba
- Universitario Córdoba